Zainteresowania

Jak przygotować się do skoku ze spadochronem?

Jak przygotować się do skoku ze spadochronem?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Skoki spadochronowe cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju. Gwarantują bowiem ekscytujące i niezapomniane przeżycie, które na bardzo długo zapada w pamięć. Co istotne, jest to atrakcja przeznaczona niemal dla każdego (z wyjątkiem małych dzieci oraz ludzi z dużą nadwagą). Kluczowe znaczenie dla wszystkich pragnących skoczyć po raz pierwszy ma odpowiednie przygotowanie – przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. 

Postawmy na tandem

Głównym  elementem przygotowania do skoku ze spadochronem jest zadbanie o wygodny strój i porządne, wiązane buty sportowe. Oprócz tego warto sprawdzić prognozę meteorologiczną i wykonać kilka podstawowych badań lekarskich w celu wyeliminowania wszelkich przeciwwskazań. Zaliczamy do nich m.in. epilepsję, niewydolność oddechową czy łamliwość kości. 

Na początek zaleca się zawsze skok w tandemie, czyli w asyście instruktora. Wynika to z faktu, że będzie on skutecznie kontrolował czas lotu i podejmie decyzję o otwarciu spadochronu we właściwym momencie. Organizacją tego typu skoków zajmuje się m.in. http://www.skydive.wroclaw.pl. Możemy u nich wykupić interesujący nas pakiet.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*