Technika

Gdzie znajduje się Twój samochód? Dzięki lokalizatorom GPS zawsze będziesz o tym wiedział

Gdzie znajduje się Twój samochód? Dzięki lokalizatorom GPS zawsze będziesz o tym wiedział
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lokalizatory GPS to świetny sposób na znalezienie samochodu, jeśli zapomniałeś gdzie go zaparkowałeś. Wiele osób straciło swoje samochody, ponieważ zapomniało gdzie zaparkowało. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w jedno z tych urządzeń, aby już nigdy nie stracić swojego pojazdu.

Lokalizatory GPS

Lokalizator GPS (Global Positioning System) działa przy użyciu satelitów w przestrzeni kosmicznej, które wysyłają sygnały na ziemię i wskazują dokładną lokalizację na powierzchni ziemi. Satelita przekazuje te informacje z powrotem do urządzenia GPS, które wyświetla je na mapie lub jako współrzędne na ekranie. Urządzenia te są często używane w samochodach osobowych i ciężarowych, aby mogły być śledzone przez menedżerów floty lub firmy ubezpieczeniowe, jeśli zostaną skradzione lub zboczyły z wyznaczonej trasy bez pozwolenia. Lokalizatory GPS do samochodu przydają się również osobom, które chcą mieć oko na swoje dzieci lub starszych rodziców, którzy mogą mieć chorobę Alzheimera i potrzebują nadzoru przez cały czas.

Aplikacje do śledzenia telefonu komórkowego

Istnieją również aplikacje dostępne dla smartfonów, takich jak Android, Blackberry i iPhone, które pozwalają na śledzenie lokalizacji innego użytkownika telefonu komórkowego w ciągu kilku minut, jeśli wyrazili zgodę na ten rodzaj zdolności śledzenia przez instalację oprogramowania na swoim telefonie. Aplikacje wykorzystują technologię GPS i wieże telefonii komórkowej, aby określić, gdzie dana osoba znajduje się przez cały czas, co może być pomocne, jeśli próbujesz znaleźć zaginione dziecko lub starszego rodzica.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*