Life & Style

Jak się pozbyć cellulitu z ud i pośladków?

Jak się pozbyć cellulitu z ud i pośladków?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cellulit znany jest bardzo dobrze niejednej kobiecie, ponieważ pojawia się na ciele nie tylko tych otyłych pań, ale również tych szczupłych. Powstawaniu cellulitu sprzyja przede wszystkim nieodpowiednia dieta, a także brak aktywności fizycznej, jednak w sytuacji, gdy pojawi się na ciele, można się go pozbyć, wdrażając odpowiedni plan działania. Na jakie jednak ważne elementy należy zwrócić uwagę, aby pozbyć się skórki pomarańczowej? Jak się pozbyć cellulitu z ud i pośladków?

Odpowiednia dieta

W celu pozbycia się niechcianej skórki pomarańczowej w pierwszej kolejności należy usunąć z codziennego menu produkty spożywcze, które sprzyjają jej powstawaniu. Z tego też względu należy zrezygnować ze spożywania tłustych pokarmów, słodyczy, słonych przekąsek oraz dań typu fast-food takich jak frytki, zapiekanki, pizza, hamburger oraz pizza. W codziennym jadłospisie powinny natomiast zagościć produkty bogate w błonnik, czyli świeże owoce i warzywa, a także pełnoziarniste produkty spożywcze takie jak grube kasze, ciemne pieczywo oraz razowy makaron. Niezwykle ważne jest również to, aby każdego dnia wypijać co najmniej 2 litry płynów nie tylko w postaci niegazowanej wody, ale również zielonej i czerwonej herbaty, a także soków warzywno-owocowych.

Aktywność fizyczna

Jedną z najlepszych broni na cellulit jest aktywność fizyczna, która pomaga spalić tkankę tłuszczową, a także ujędrnić skórę. Oczywiście nie trzeba od razu wybierać się na siłownie, ponieważ równie dobrze sprawdza się jazda na rowerze, pływanie, jazda na rolkach, czy też ćwiczenia wykonywane w domowym zaciszu. Wymienione aktywności przedstawiają jak można redukować cellulit z ud i pośladków.

Pielęgnacja i masaż

Bardzo dobrym uzupełnieniem diety oraz aktywności fizycznej jest pielęgnacja skóry przy pomocy produktów kosmetycznych, które w swoim składzie zawierają specjalne substancje rozbijające tkankę tłuszczową, a także modelujące ciało. Przed nałożeniem takiego kosmetyku warto jednak wykonać peeling, który nie tylko usunie z powierzchni ciała martwe komórki naskórka, ale również umożliwi lepsze wnikanie substancji aktywnych znajdujących się w kremach i balsamach. Bardzo dobrze sprawdza się również masaż, który można przeprowadzić przy pomocy specjalnej szczotki lub baniek chińskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*