Cellulit znany jest bardzo dobrze niejednej kobiecie, ponieważ pojawia się na ciele nie tylko tych otyłych pań, ale również tych szczupłych. Powstawaniu cellulitu sprzyja przede wszystkim nieodpowiednia dieta, a także brak aktywności fizycznej, jednak w sytuacji, gdy pojawi się na ciele, można się go pozbyć, wdrażając odpowiedni plan działania. Na jakie jednak ważne elementy należy zwrócić uwagę, aby pozbyć się skórki pomarańczowej? Jak się pozbyć cellulitu z ud i pośladków?

Odpowiednia dieta

W celu pozbycia się niechcianej skórki pomarańczowej w pierwszej kolejności należy usunąć z codziennego menu produkty spożywcze, które sprzyjają jej powstawaniu. Z tego też względu należy zrezygnować ze spożywania tłustych pokarmów, słodyczy, słonych przekąsek oraz dań typu fast-food takich jak frytki, zapiekanki, pizza, hamburger oraz pizza. W codziennym jadłospisie powinny natomiast zagościć produkty bogate w błonnik, czyli świeże owoce i warzywa, a także pełnoziarniste produkty spożywcze takie jak grube kasze, ciemne pieczywo oraz razowy makaron. Niezwykle ważne jest również to, aby każdego dnia wypijać co najmniej 2 litry płynów nie tylko w postaci niegazowanej wody, ale również zielonej i czerwonej herbaty, a także soków warzywno-owocowych.

Aktywność fizyczna

Jedną z najlepszych broni na cellulit jest aktywność fizyczna, która pomaga spalić tkankę tłuszczową, a także ujędrnić skórę. Oczywiście nie trzeba od razu wybierać się na siłownie, ponieważ równie dobrze sprawdza się jazda na rowerze, pływanie, jazda na rolkach, czy też ćwiczenia wykonywane w domowym zaciszu. Wymienione aktywności przedstawiają jak można redukować cellulit z ud i pośladków.

Pielęgnacja i masaż

Bardzo dobrym uzupełnieniem diety oraz aktywności fizycznej jest pielęgnacja skóry przy pomocy produktów kosmetycznych, które w swoim składzie zawierają specjalne substancje rozbijające tkankę tłuszczową, a także modelujące ciało. Przed nałożeniem takiego kosmetyku warto jednak wykonać peeling, który nie tylko usunie z powierzchni ciała martwe komórki naskórka, ale również umożliwi lepsze wnikanie substancji aktywnych znajdujących się w kremach i balsamach. Bardzo dobrze sprawdza się również masaż, który można przeprowadzić przy pomocy specjalnej szczotki lub baniek chińskich.