Wszystko wokół domu

Jak stworzyć przytulny kącik w swoim ogrodzie?

Jak stworzyć przytulny kącik w swoim ogrodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród to doskonałe miejsce do relaksu, szczególnie wiosną i latem, gdy kwitną kwiaty, dojrzewają owoce, a słońce przyjemnie grzeje aż do późnego popołudnia. Warto więc zadbać o to, by oprócz części z warzywnikiem czy małym sadem było w nim także wydzielone miejsce do wypoczynku. Jak stworzyć taką strefę?

Praktyczne rozwiązania do ogrodu

Aby zamienić zwykły ogród w przytulną oazę, nie potrzeba dużych środków finansowych. Wystarczy kilka prostych sztuczek, by stworzyć miły, przytulny kącik, oddzielony od reszty ogrodu i tworzący relaksujący klimat. Warto po pierwsze zadbać o meble – żaden ogród letni nie może się obejść bez leżaków, a jeśli tylko mamy taką możliwość, świetnie sprawdzą się też hamaki, czy to zamocowane na drzewach, czy też takie na stojakach. Ich delikatne kołysanie pozwoli się zrelaksować albo zdrzemnąć po długim dniu.

Dla dużych rodzin zamiast hamaków wygodniejszym rozwiązaniem może być wieloosobowa huśtawka z miękkimi poduchami. Latem słońce może być dokuczliwe o niektórych porach dnia, dlatego przydatny będzie też parasol, który pozwoli schować się w cieniu, a między leżakami warto ustawić też stolik, na którym będzie można wygodnie postawić zimne napoje i przekąski. Nie zapominajmy też o dekoracjach. W tej roli oczywiście najlepiej sprawdzą się rabaty kwiatowe, a także takie ozdoby jak wiatraki czy małe fontanny na panele słoneczne. Kącik do odpoczynku dobrze jest wyraźnie oddzielić od reszty ogrodu – schowany za żywopłotem z jeżyn, iglaków czy innych roślin będzie miał urok tajemniczego ogrodu, w którym czas płynie inaczej, a wszystkie doświadczenia są milsze i przyjemniejsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*