Wszystko wokół domu

Jak urządzić sypialnię w stylu rustykalnym?

Jak urządzić sypialnię w stylu rustykalnym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób marzy, by urządzić swoją sypialnię w stylu nawiązującym do natury i przyrody, a także tradycji poprzednich pokoleń. Często jednak na marzeniach się kończy, ponieważ ludzie mają problem ze znalezieniem odpowiednich inspiracji. Jeśli należymy do tej grupy, powinniśmy jak najszybciej zaznajomić się ze stylem rustykalnym, który niemal idealnie pasuje do powyższego opisu. Od czego więc należy zacząć?

Trzeba zadbać o każdy detal

Urządzając wnętrze sypialni w stylu rustykalnym należy zadbać o wszystkie detale, bo liczy się tutaj spójna całość. Przede wszystkim warto postawić na odpowiednie meble, najlepiej wykonane z sosny lub dębu. To bowiem te elementy wystroju jako pierwsze rzucają się w oczy po wejściu do pomieszczenia. Są to zatem wszelkie szafy, komody, a także łóżka z materacem charakteryzujące się prostą, klasyczną linią. Przy ich wyborze należy się kierować jakością i solidnością wykonania, stabilną konstrukcją i jak najbardziej naturalnym wyglądem.

Jeśli chodzi o wybór optymalnego wypełnienia do łóżka, to zdecydowanie najlepiej sprawdzają się materace 120×200, ponieważ pasują do większości konstrukcji oferowanych wielbicielom omawianego stylu. Meblom rustykalnym nadają uroku przede wszystkim takie detale, jak dekoracyjne uchwyty, ręcznie kute haki (np. w szafach) czy popękane deski.

W sypialni zaaranżowanej w ten sposób muszą się też znaleźć dodatki i akcesoria ozdobne z elementami w postaci kutego żelaza oraz odlewów żeliwnych. Nie można również zapomnieć o wprowadzeniu naturalnych tkanin (np. lnianych serwet) i żywych roślin (m.in. polnych kwiatów, róż czy tulipanów), które nadadzą wnętrzu autentyczności i naturalności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*