Biznes i reklama

Jak usprawnić przebieg podziału majątku?

Jak usprawnić przebieg podziału majątku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niestety nikt z nas nie może przewidzieć tego, co się stanie. Czasami dwoje kochających się ludzi spędza ze sobą 20 lat, a mimo to decydują się na rozwód. Problemów z tego tytułu jest coraz więcej, szczególnie gdy w grę wchodzi podział majątków. Niestety w takiej sytuacji wiele osób poznaje drugą stronę swojego partnera. Jak zatem wygląda podział majątku przy rozwodzie? Kiedy skorzystać z pomocy prawnika? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy w naszym dzisiejszym poradniku.

Czyj będzie dom po rozwodzie?

Warto zaznaczyć, że w momencie, w którym wstępujemy w związek małżeński automatycznie pomiędzy małżonkami, powstaje wspólnota majątkowa. Oczywiście inaczej jest, jeżeli przed ślubem podpisali intercyzę. Idąc dalej wszystko, co małżonkowie uzyskają podczas trwania małżeństwa (dom, samochód itp.) wliczane, jest do wspólnego majątku. W momencie rozwodu wspólnota ta ustaje, a małżonkowie mogą wnosić o podział majątku. Dzieje się tak najczęściej, gdy na przykład jedna ze stron, chce bezprawnie zachować dom i wszelkie pozostałe dobra materialne. Podział majątku Oława, czy w innych miastach Polski — bez względu na to, gdzie mieszkamy, przebiega tak samo i regulowany jest prawem.

W przypadku na przykład domu, rozstrzygnięcie bez sprawy sądowej z pewnością nie będzie możliwe. Wpływa na to bowiem kilka ważnych kwestii. W toku postępowania sądowego należy wówczas ustalić, czy nieruchomość jest częścią majątku odrębnego małżonka, czy też należy do każdego z nich. Jeżeli jest wspólna wówczas, należy określić, czy będzie sprzedana, a kwota uzyskana zostanie podzielona pomiędzy strony, czy też małżonkowie podarują ją np. dzieciom.

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z podziałem majątku „domowego”, czy firmowego, warto sięgnąć po radę ekspertów np. https://serweta-dega.pl/obsluga-prawna-firm/, którzy podpowiedzą nam, jakie kroki należy podjąć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*