Technika

Jaką technologię oferowaną przez Microsoft warto posiadać na własnym komputerze?

Jaką technologię oferowaną przez Microsoft warto posiadać na własnym komputerze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach raczej nikt z nas nie potrafi sobie wyobrazić funkcjonowania bez komputera. Komputer jako narzędzie to w głównej mierze solidne podzespoły, które dbają o jego działanie. O jego szerszą funkcjonalność dba jednak oprogramowanie, które może mieć różną postać i służyć do bardzo wielu zróżnicowanych zadań. Jednymi z najpopularniejszych programów są te od Microsoft, który dostarcza je do bardzo wielu użytkowników. Które z rozwiązań tego producenta warto wykorzystać w swoim sprzęcie?

Oprogramowanie od Microsoft – z czego warto korzystać?

Programami wartymi użytkowania będą wszystkie wchodzące w skład pakietu MS Office. Przykładem może być Microsoft Word, który służy do tworzenia, formatowania i edytowania dokumentów, a w razie potrzeby również ich przeglądania oraz odpowiedniego przygotowania do druku, za pomocą specjalistycznych opcji. Inną aplikacją może być chociażby PowerPoint, który otworzy przed nami możliwość tworzenia prezentacji multimedialnych z wykorzystaniem różnego rodzaju narzędzi edycji wizualnej. Microsoft Excel pomoże nam z kolei w prowadzeniu wszelkich kalkulacji. Programami wartymi uwagi, a nie wchodzącymi w skład pakietu office będą chociażby Windows Movie Maker, czy Windows Media Player. Pierwszy z nich pozwala na kreowanie treści filmowych, a drugi na ich odtwarzanie.

Trzeba pamiętać, że chcąc korzystać z funkcjonalności takiego oprogramowania na swoim komputerze, powinniśmy najpierw zadbać o jego legalne pochodzenie. Dlatego też warto zaopatrzyć się w nie u sprawdzonego dystrybutora, którym jest przykładowo sklep CentrumXP, posiadający w ofercie m.in. wspomniany pakiet MS Office.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*