Technika

Jakie elementy są montowane w ramach nadkoli w samochodach?

Jakie elementy są montowane w ramach nadkoli w samochodach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ramy nadkoli to metalowa rama, która podtrzymuje nadwozie samochodu i koła. Są one połączone z nadwoziem za pomocą kilku dużych śrub, ale polegają również na sprężynach, tulejach i innych częściach, aby zapewnić, że nie będą grzechotać lub zużywać się z czasem. Elementy te znajdują się w różnych miejscach w zależności od modelu pojazdu, ale istnieją pewne wspólne cechy, których można się spodziewać.

Przeguby kulowe

Elementy te łączą ramę nadkola z układem zawieszenia pojazdu. Stanowią one punkt obrotu dla wyrównania kół przednich i służą również jako amortyzatory. Przeguby kulowe mają kulę sferyczną wewnątrz nich, która pozwala im poruszać się swobodnie we wszystkich kierunkach, więc mogą one wchłonąć nierówności na drodze i utrzymać opony z odbijania nadmiernie podczas jazdy w dół nierównej powierzchni.

Tuleje

Tuleje są elastycznymi kawałkami materiału zaprojektowanymi w celu zmniejszenia wibracji i hałasu z układu zawieszenia przenoszonego do kabiny samochodu. Są one umieszczone między dwoma punktami, gdzie jest ruch lub tarcie razem, takie jak między dwoma kawałkami metalu na ramie nadkola lub między dwiema częściami zespołu osi, gdy jedno koło jest pochylony poza jego osi.

Te, jak i inne części w ramach nadkoli w pojazdach, można nabyć w odpowiednio zaopatrzonych punktach na rynku, jak chociażby nadkola.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*