Technika

Jakie elementy sprawdzić przed zakupem używanej konsoli?

Jakie elementy sprawdzić przed zakupem używanej konsoli?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupno używanej konsoli może być dobrą alternatywą w przypadku gdy nie posiadamy budżetu na nowy sprzęt elektroniczny. Niemniej jednak poszukując urządzenia wcześniej eksploatowanego, należy zwrócić szczególną uwagę na to, jaki faktycznie prezentuje stan techniczny. Najmniej istotna jest sama obudowa. Jakim elementom używanej konsoli powinniśmy bliżej się przyjrzeć?

Tańsza wcale nie znaczy gorsza

Używana konsola jest atrakcyjna głównie ze względu na cenę. Przy rzetelnych poszukiwaniach jesteśmy w stanie znaleźć model dobrej, a nawet wysokiej jakości, który posiada te same możliwości, co nowa konsola, jednak jest produktem o wiele tańszym. Najbezpieczniejszą opcją zakupu jest ta, która pozwala nam na swobodne przetestowanie konsoli „na żywo”. Wyłącznie zdjęcia czy nagrania dołączone do opisu oferty nigdy nie będą w stanie odzwierciedlić jej faktycznego poziomu zużycia. Trzeba przyznać, że naprawa napędu PS4 należy do powszechniejszych zjawisk pośród konsol do grania. Przy tym nie jest najtańsza – łatwo jednak sprawdzić aktualny stan napędu. Jeśli płyta z grą wsuwana jest płynnym ruchem, oznacza to, że rolki napędu są wciąż w dobrym stanie.

Przed podjęciem decyzji o zakupie używanej konsoli warto zapoznać się z dodatkowymi informacjami, na temat jej budowy. Sporo danych technicznych i przykładów elementów, na które należy zwrócić uwagę przy sprzęcie używanym, znajdziemy na https://www.serwiskonsol.com/ps4-uzywane-zwrocic-uwage-przy-zakupie/. Dopiero gdy stan techniczny konsoli prezentuje się dobrze, skupmy się na jej stanie wizualnym czy ewentualnych dodatkowych akcesoriach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*