Life & Style

Jakie zapinki do roweru są najlepsze?

Jakie zapinki do roweru są najlepsze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dodatkowym elementem wyposażenia każdego roweru powinna być dobrej jakości zapinka. Musisz wiedzieć, że pozostawienie tego pojazdu bez opieki i zabezpieczenia może przyczynić się do jego kradzieży. Dla złodzieja to łatwy łup, tym bardziej że wartość jednośladów może być naprawdę spora. Jaką zapinkę do roweru wybrać? Co brać pod uwagę przy wyborze takiego akcesorium? Dowiedz się więcej już teraz.

Rodzaje zapinek rowerowych

Producenci zabezpieczeń rowerowych oferują ich naprawdę ogromny wybór. Stawiaj na te najlepszej jakości, z wytrzymałych materiałów, które ochronią nie tylko przed zabraniem roweru, ale też nie uszkodzą jego elementów i nie ulegną korozji. 

Zasada jest prosta, zapinka do roweru powinna być dopasowana do typu jednośladu, ale również jego wartości. Im droższy rower, tym musi być lepsza, natomiast zwróć uwagę, że nie ma jednego, w pełni skutecznego zabezpieczenia, z którym złodziej by sobie nie poradził.

Do wyboru masz tradycyjne łańcuchy, chociaż lepiej nabywać te z miękką osłonką, pętle czy zapięcia w kształcie litery U, które uznaje się za jedna z najbardziej skutecznych.

Uwzględnij, że nie tylko rodzaj zapięcia roweru ma znaczenie. Liczy się również rodzaj zabezpieczenia, czyli mocowanie na konkretnych elementach pojazdu i miejsce, w którym został zaparkowany rower.

Gdzie parkować rower?

Znajdź miejsce przeznaczone do parkowania rowerów. Specjalne stojaki w miejskiej przestrzeni są najczęściej dobrze oświetlone, a nierzadko również monitorowane, co zwiększa bezpieczeństwo pozostawionego bez opieki pojazdu. 

Nigdy nie zostawiaj roweru w miejscach nieoświetlonych, w zaułkach, w rzadko uczęszczanych lokalizacjach. Lepszą opcją będzie chodnik tuż przy ruchliwej ulicy, nawet jeśli jednoślad musi być przypięty do barierki czy słupa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*