Life & Style

Jakie zawody mimo postępu techniki wciąż są ważne

Jakie zawody mimo postępu techniki wciąż są ważne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Postęp techniki idzie nieubłaganie do przodu, przez co cierpią przedstawiciele kolejnych zawodów. Niektóre profesje niestety powoli giną i są zastępowane przez roboty, czy urządzenia mechaniczne. Tak jest przede wszystkim w różnego rodzaju fabrykach, gdzie automatyzacja odgrywa coraz większą rolę.

Na szczęście, są też zawody, które pomimo postępu techniki nadal są w cenie jeszcze przez długi okres czasu będą właściwie niezastąpione. Tym lepiej, gdy tradycyjny zawód ma szansę połączyć się z nowoczesnymi wynalazkami techniki – wtedy ma szanse przetrwać kolejne lata. Jednym przedstawicieli takich zawodów z pewnością jest księgowy.

Dlaczego księgowi wciąż są potrzebni

Pomimo że postęp techniki sprawił, że fakturę może wystawić za nas program do wystawiania faktur vat, nie zrobi on przecież za nas wszystkiego. Przede wszystkim nie rozliczy deklaracji i nie skontaktuje się z Urzędem Skarbowym. Pomoże za to wyliczyć podstawę opodatkowania, sumując przychody i koszty firmy.

Dobry księgowy online z łatwością obsłuży taki program, przygotuje rozliczenie miesięczne, a następnie roczne. Pomoże też w zgłoszeniu do Urzędu Skarbowego wpływu z innych źródeł, oraz dodatkowych kosztów w działalności. Księgowy jest też potrzebny do sporządzania miesięcznych deklaracji DRA, od których zależy podstawa naszych miesięcznych składek ZUSowskich.

Księgowy pomimo postępu techniki to zawód niezwykle potrzebny, który prawdopodobnie przez następne kilkanaście lat będzie niezbędny w każdej szanującej się firmie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*