Life & Style

Jedzenie dla kota – czego unikać, co podawać

Jedzenie dla kota – czego unikać, co podawać
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właścicieli zwierząt domowych, a w szczególności kotów nie trzeba przekonywać, że pełnowartościowy posiłek musi być obowiązkowym punktem w jadłospisie dla naszego pupila. Poza stałymi składnikami kociej diety takimi jak: surowe mięso, podroby czy woda do picia warto zadbać o wzbogacone suplementami przekąski, które dostarczą naszemu przyjacielowi masy energii i dobrych witamin potrzebnych do dalszego rozwoju. Kot odwdzięczy nam się na pewno rzadszymi wizytami u weterynarza i brakiem problemów trawiennych. Jak wybrać dobrą karmę i przekąski dla naszego zwierzaka?

Czym nie karmić kota?

Właściciele mruczków często nie zdają sobie sprawy, że za wieloma schorzeniami braci mniejszych stoi źle dobrane jedzenie dla kotów lub przekąski. Dopiero wizyta u weterynarza z różnorakimi problemami skórnymi, alergiami czy kłopotami jelitowymi u kocurków skłaniają nas do wnikliwego przeanalizowania składu tego, co kupujemy w sklepach i serwujemy pupilowi. Pod sloganami o zdrowej diecie dopasowanej do wieku kota, kryją się najczęściej składniki oparte na zbożach, pszenicy czy kukurydzy, a to właśnie one w zdecydowanej większości odpowiadają za toczące się w kocim organizmie procesy chorobowe. Na jakie produkty zatem stawiać?

Przysmaki bezzbożowe – dlaczego warto umieścić je w diecie kota?

Jeżeli skład karmy, którą do tej pory podawaliśmy kotu jest oparty na produktach zbożowych-najwyższy czas to zmienić. Dużą popularnością na rynku produktów dla zwierząt cieszą się przysmaki bezzbożowe. Chronią bardzo delikatny układ odpornościowy milusińskich, zawierają cenne nienasycone kwasy tłuszczowe np. Omega-3, które wspomogą koci układ nerwowy. Przede wszystkim jednak są to produkty pełnowartościowe, niedostarczające zbędnych węglowodanów, a witamin, które wspomogą florę jelitową, pomogą w trawieniu wapnia i przyczynią się do zdrowego wzrostu i dobrego samopoczucia naszego kota. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*