Zdrowe ciało

Kiedy należy zdecydować się na aparat ortodontyczny?

Kiedy należy zdecydować się na aparat ortodontyczny?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedyś uważano, że leczenie ortodontyczne należy wdrożyć tylko przed 18. rokiem życia. Obecnie wiek nie ma znaczenia i każdy, kto ma taką potrzebę – po konsultacji ortodontycznej – może założyć aparat nazębny – stały bądź ruchomy.

Piękny i zdrowy uśmiech

Aparat ortodontyczny poprawia wygląd, samopoczucie i korzystnie wpływa na zdrowie – umożliwia poprawne przeżuwanie pokarmów. Należy go także wybrać w przypadku wad wymowy, tak aby sprzyjał rozwojowi prawidłowej artykulacji. Dzięki niemu można mieć piękniejszy uśmiech, co jest istotne w codziennym życiu.

Zdecydowanie warto założyć go w przypadku problemów ze zgryzem, umawiając się wcześniej na konsultację do specjalisty ortodonty, np. na https://www.medessence.pl. Typ aparatu, jak i proces leczenia wybierany jest dla każdego pacjenta indywidualnie, a doświadczony lekarz po zrobieniu wycisków oraz prześwietlenia, szybko określi, jak powinno przebiegać leczenie. Coraz częściej podkreślana jest rola aparatów ortodontycznych w przeciwdziałaniu zwyrodnienia stawów skroniowo-żuchwowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*