Zdrowe ciało

W jaki sposób można dbać o kręgosłup?

W jaki sposób można dbać o kręgosłup?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowy kręgosłup to podstawa dobrego samopoczucia. Niestety, w naszych czasach coraz więcej osób ma dolegliwości z nim związane. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Ale jeśli już do tego dojdzie, trzeba wiedzieć jak temu zaradzić. Jest wiele sposobów na to, by kręgosłup służył nam bez szwanku przez długi okres życia. Ale też są metody na to, by wspomóc go, gdy zaczyna boleć i przeszkadzać w codziennych sprawach.

Profilaktyka i leczenie

Podstawą zdrowego kręgosłupa jest profilaktyka i leczenie. Przede wszystkim należy zadbać o właściwą postawę podczas pracy. Nadmierne dźwiganie, zła pozycja robocza, czy zbyt duże naprężenie mogą skutkować urazami lub poważnymi powikłaniami. Niezmiernie ważna jest też odpowiednia pozycja ciała podczas snu. Trzeba pamiętać, że na sen poświęcamy przeciętnie jedną trzecią doby. To sporo czasu. A biorąc pod uwagę fakt, że przez 8 godzin każdego dnia leżymy praktycznie nieruchomo, to trzeba zwrócić na tę sprawę sporo uwagi.

Skuteczna metoda leczenia

A co wtedy, gdy pojawią się problemy i dolegliwości tej części naszego organizmu? Polecaną metodą jest magnetoterapia na kręgosłup. Wykorzystuje się ją przy leczeniu dolegliwości związanych z układem kostno-stawowym oraz w rehabilitacji pourazowej. Przyczynia się ona do regeneracji tkanek, ale też zatrzymuje stany zapalne i działa przeciwbólowo. Ponadto przyspiesza zrastanie się kości, gojenie odleżyn, owrzodzeń i innych ran. Pole magnetyczne wykorzystuje się też przy leczeniu narządów ruchu, poprawy przemiany materii oraz ukrwienia całego organizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*