Life & Style

Kiedy warto pomyśleć o depilacji laserowej?

Kiedy warto pomyśleć o depilacji laserowej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz zapomnieć o codziennym goleniu przy pomocy maszynki lub depilatora? Masz dość wrastających włosków i krostek występujących na skutek podrażnień? Depilacja laserowa będzie idealna właśnie dla Ciebie! Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Depilacja laserowa to idealny sposób na piękną i gładką skórę na lata. Używanie tradycyjnych metod jest dość żmudnym procesem i pozwala pozbyć się owłosienia jedynie na kilka dni. Zabieg ten, sprawdzi się idealnie u osób, które mają tendencję do wrastających włosków, podrażnień lub po prostu marzą o gładkiej skórze bez konieczności używania maszynki czy depilatora. Wybierając gabinet, który profesjonalnie przeprowadzi depilację laserową, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://www.maraga.pl/. Dla pełnych efektów zaleca się wykonanie kilku sesji zabiegowych. Początkowo przerwa pomiędzy nimi wynosi około miesiąc. W późniejszym czasie, dla podtrzymania efektów, powinno się go wykonywać przynajmniej raz na rok. Da to gwarancję, że skóra będzie gładka przez wiele lat, a problem systematycznego golenia z użyciem maszynki, wrastających włosków i podrażnień nie wróci!

Kto nie powinien wykonywać depilacji laserowej?

Zabieg polega na pozbyciu się owłosienia wraz z mieszkami włosowymi przy użyciu światła. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Wśród nich wymienić należy m.in.: ciążę i karmienie piersią, opryszczkę występującą w miejscu depilacji, nowotwór, opaleniznę, ale także stosowanie samoopalaczy czy bronzerów, retinoidów czy preparatów z zawartością witaminy A. W tych ostatnich przypadkach, niezbędne jest zaprzestanie ich stosowania na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*