Wszystko wokół domu

Rodzaje płytek

Rodzaje płytek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płytki są specyficznym rodzajem materiału wykończeniowego i posiadają duże grono ich zwolenników, jak i przeciwników. Do ich głównych zalet należy przede wszystkim wysoka odporność na wchłanianie się wilgoci, a co za tym idzie, wysoka funkcjonalność. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ochrona ścian przed ciągłymi zabrudzeniami czy rysami. Ich struktura umożliwia szybkie i łatwe pozbycie się brudnych naleciałości, a ceramiczna budowa nie pozwala na ich zarysowanie.

Obecnie jednak coraz bardziej odchodzi się od funkcjonalnej strony samych płytek płynnie przechodząc w kierunku głównie estetycznym i ozdobnym. Dlatego też płytki ceramiczne stają się atrakcyjną opcją wyboru, już nie tylko jako materiał do łazienki czy kuchni. W tym sezonie popularne są, zwłaszcza płytki odnoszące się do natury, czyli takie wzorowane na tworzywach naturalnych. Powszechne stają się materiały imitujące drewno, kamień czy beton.

Można wyróżnić wiele rodzajów płytek, jednak do najważniejszych należą przede wszystkim: gres, terakota, terakota czy klinkier. Jednak coraz bardziej pożądane stają się także płytki gresowe, które stosowane są zazwyczaj na zewnątrz domu, ze względu na ich czynnik mrozoodporny. Materiał gresowy jest bardzo wytrzymały, dlatego sprawdzi się świetnie i w łazience, gdzie istnieje ciągłe narażenie na kontakt z wodą. Jeśli zależy nam na bardziej ekskluzywnej i eleganckiej formie to postawić możemy na mozaikę, które dostępne są w różnorodnych kolorach, rozmiarach i kształtach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*