Zdrowe ciało

Kiedy wykonywana jest próba wysiłkowa?

Kiedy wykonywana jest próba wysiłkowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach medycyna dysponuje szeregiem możliwości dotyczących prowadzenia specjalistycznej diagnostyki. Pomagają w tym zaawansowane technologicznie rozwiązania, profesjonalny sprzęt oraz nowe metody obserwacji ludzkiego organizmu. Dotyczy to między innymi niezwykle istotnego narządu, którym jest serce. Jednym z badań, które umożliwia wykrycie nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu jest próba wysiłkowa.

Uzyskać niezbędne informacje na temat pracy serca

Próba wysiłkowa jest badaniem elektrokardiograficznym, które umożliwia dokonanie oceny wydolności fizycznej organizmu. Podczas tego testu pacjent wykonuje ćwiczenia na bieżni lub rowerze stacjonarnym, a przyczepione do jego klatki piersiowej elektrody pozwalają na monitorowanie reakcji serca. To badanie wykonuje się gdy istnieje podejrzenie niewydolności serca. Najczęściej jest ono przeprowadzane wtedy, gdy u pacjentów występują bóle w klatce piersiowej. Z tej metody diagnostyki korzysta się także w przypadku osób, które przeszły zawał serca. Robi się to po to, by ocenić stan tego narządu i poznać rokowania na przyszłość.

Próba wysiłkowa często jest zalecana także przy podejrzeniu choroby wieńcowej oraz u pacjentów cierpiących na niedomykalność zastawki aortalnej. To badanie wykonywane jest też wtedy, gdy lekarze pragną ocenić funkcjonowanie rozrusznika serca wszczepionego konkretnemu pacjentowi. Gdy chcemy przeprowadzić badania wydolnościowe Poznań stanowi właściwe miasto, znajdziemy tam bowiem szereg klinik i szpitali, w których uzyskamy pomoc specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*