Life & Style

Kieliszki do jajek na co dzień i od święta

Kieliszki do jajek na co dzień i od święta
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sposób podania jedzenia ma ogromne znacznie nie tylko pod kątem przeżyć estetycznych, ale może wpływać nawet na smak dania. Jak to? Jemy również oczami, a im ładniejszy sposób serwowania, tym lepszy odbiór danej potrawy. Korzystając z różnych akcesoriów można łatwo poprawić wygląd dania i sprawić, że będzie się prezentowało bardziej elegancko. A najlepszym tego przykładem są kieliszki do jajek. Jak je zatem wybrać?

Oryginalny i atrakcyjny wygląd

Jajka, to bardzo popularne danie, które ląduje na naszych stołach najczęściej przy okazji śniadań. Są zdrowe i bogate w wartości odżywcze, dlatego należy spożywać je regularnie. Ich podanie może być przy tym dość kłopotliwe – szczególnie tych ugotowanych, które trudno ułożyć na zwykłym talerz lub półmisku. Kieliszki do jajek sprawdzą się tu rewelacyjnie. Choćby klasyczne, porcelanowe, jak te: https://www.villaitalia.pl/category/kieliszki-do-jajek. Dobrze posiadać ich kilka sztuk – dla każdego domownika oraz zapasowe dla gości. Ułożenie jajek w takich kieliszkach jest proste i pomaga ładnie zaaranżować stół. To świetny sposób na wspólne, rodzinne śniadania.

Dekoracja świątecznego stołu

Oczywiście, jajka nierozłącznie kojarzą się ze świętami Wielkanocnymi, gdzie posiadają również wymiar symboliczny. Podanie jajek na świątecznym stole to punkt obowiązkowy, warto więc zadbać o to, żeby wyglądały przy tym jak najładniej. Używając do tego kieliszków do jaj, całość zyska bardziej eleganckiego charakteru. Można również, przy ich pomocy przygotować dekoracje – wkładając w środek kolorowe pisanki. Obok jajek warto ułożyć np. żywe kwiaty, zielone gałązki lub bazie – wiosenna dekoracja świąteczna gotowa!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*