Biznes i reklama

Koperty bezpieczne, czyli jakie?

Koperty bezpieczne, czyli jakie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzystając ze zwykłych kopert do przewożenia dokumentów lub innych, cennych rzeczy, wystawiamy się na ryzyko. Po pierwsze, tradycyjne koperty w dużej mierze zdradzają poufne informacje, takie jak dane odbiorcy, numery kont bankowych lub kart kredytowych. Po drugie, tego typu kopertami da się w dość prosty sposób manipulować i wciąż będą sprawiały wrażenie zamkniętych, nietkniętych. Aby uniknąć tego ryzyka, firmy i osoby prywatne do istotnych kontaktów korzystają z bezpiecznych kopert.

Plusy tego rozwiązania

Najważniejszą zaletą koperty bezpiecznej jest sposób jej zamknięcia. Nie da się jej otworzyć w niezauważalny sposób, bowiem raz zerwane zabezpieczenie pozostawia widoczne ślady i nie da się go ponownie zakleić. Dodatkowym plusem tego typu koperty jest możliwość zapisania na niej adresata i zawartości przesyłki, która ma do niego dotrzeć. W ten sposób łatwo można sprawdzić, czy ktoś majstrował przy przesyłce. Rozmiary kopert są tradycyjne, dzięki czemu znajdzie się wśród nich stara, dobra koperta C7.

Z innych plusów tego rozwiązania warto wymienić możliwość przewożenia nie tylko dokumentów, ale również gotówki, biżuterii i innych cennych lub prywatnych rzeczy. Wszelkie próby kradzieży będą od razu widoczne dla adresata. Oprócz tego, koperty bezpieczne zapewniają całkowitą dyskrecję co do przewożonego towaru, a to często jest nie bez znaczenia. Do grubszych, bardziej gabarytowych przesyłek idealnie nada się koperta bezpieczna B5, która jest nieco szersza i pojemniejsza od tych z serii C.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*