Zdrowe ciało

Koronawirus – czy rodzaj maseczki ma znaczenie?

Koronawirus – czy rodzaj maseczki ma znaczenie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnej sytuacji noszenie maseczek jest naszym obowiązkiem. Szczególnie kiedy jesteśmy w miejscach, gdzie przebywa wiele osób. Ten produkt ma bowiem za zadanie zapobiegać wnikaniu do naszych płuc mikroorganizmów, które mogą wywoływać objawy koronawirusa. Niemniej jednak stopień ochrony, jaką gwarantuje nam maseczka, może być zależny od jej rodzaju.

Podstawowy podział

Aktualnie na rynku mamy dostęp przede wszystkim do dwóch podstawowych rodzajów masek. Pierwszą grupę stanowią tzw. maseczki chirurgiczne. W zależności od typu i ilości warstw polipropylenu pozwalają one na około 95 lub 98% filtrację cząstek wirusa. Produkt ten zabezpiecza nas głównie przed patogenem, który może znajdować się w płynach ustrojowych chorego takich jak ślina bądź krew. Istotne znaczenie w tym przypadku ma jednak to, jak długo nosimy tę maseczkę na sobie. Traci ona bowiem swoje właściwości mniej więcej po kilkudziesięciu minutach od założenia. Dlatego chcąc dłużej czuć się bezpiecznie lepiej skorzystać z tzw. półmasek.

Tego typu produkty zostały wykonane z co najmniej 4 warstw materiału i zatrzymują nawet do 99% cząsteczek patogenów. Dodatkowo niektóre z nich są wielokrotnego użytku, dzięki czemu wymieniając regularnie filtr, możemy stosować je przez kilka miesięcy. Oczywiście oprócz wyboru właściwego rodzaju produktu, bardzo ważna będzie również jego jakość. Dlatego najlepiej jest kupować maski w sklepach, których wyroby posiadają stosowne certyfikaty jak np. maskibroyx.pl. Tym sposobem mamy bowiem szansę, aby skutecznie uniknąć zakażenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*