Wszystko wokół domu

Meble tapicerowane jakim materiałem?

Meble tapicerowane jakim materiałem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trudno sobie wyobrazić dom bez mebli tapicerowanych. Niezależnie od tego czy będzie to łóżko tapicerowane z pięknym zagłówkiem, czy stylowy szezlong, czy elegancka kanapa w salonie, czy też wygodne fotele. Meble tapicerowane mają też tą zaletę, że można łatwo i stosunkowo tanio zmienić ich wygląd dzięki nowej tapicerce. Istotne jest jednak jaki materiał wybrać.

Aksamit i welur

Materiały takie jak welur czy aksamit są niezwykle eleganckie i wyglądają efektownie szczególnie w przypadku mebli stylizowanych na stare. Delikatny połysk materiału sprawia, że meble wyglądają doskonale. Można nimi obić każdy mebel.

Mikrofibra

Popularnym materiałem wykorzystywanym do obić mebli jest elastyczny materiał – mikrofibra. Jest to materiał łatwy do utrzymania w czystości, dlatego szczególnie go polecamy jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta.

Szenil wiskozowy

Szenil wiskozowy jest bardzo przyjemny w dotyku materiał, gładki, efektownie wyglądający i elastyczny. Pasuje do każdego mebla i podobnie jak mikrofibra można go łatwo utrzymać w czystości.

Sztruks

Znany nam przede wszystkim z branży odzieżowej sztruks doskonale nadaje się też do obicia mebli. Sztruks świetnie wygląda w meblach nowoczesnych, w przypadku mebli do pokoi młodzieżowych, a także tapicerowanych mebli, które mają pasować do stylu industrialnego. Bogata gama kolorów pozwoli spełnić wszystkie oczekiwania.

Chcąc obić w oryginalny sposób meble można też sięgnąć po żakardy, skaje, skórę naturalną, plusz, altary, alcantary i wiele innych tkanin obiciowych.

Różnego rodzaju kanapy i fotele tapicerowane znajdziesz na przykład w sklepie Meble Ropez.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*