Life & Style

Moda na brodę, ale tylko dobrze zadbaną

Moda na brodę, ale tylko dobrze zadbaną
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnio w męskich modowych trendach coraz częściej pojawia się broda. Dodaje ona mężczyznom powagi, męskości i ogólnie jest świetnym akcentem. Jednak warto pamiętać, że tak dzieje się tylko w przypadku, kiedy broda jest zadbana. Mogłoby się wydawać, że zapuszczenie brody nie jest skomplikowanym procesem, oraz że jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie od częstego golenia się. Nie do końca tak jest. O brodę należy dbać, jeśli tego się nie będzie robiło – zacznie wyglądać niechlujnie i nieestetycznie.

Szczotkowanie

Aktualnie na rynku istnieje wiele produktów ułatwiających pielęgnację brody. Oprócz wizyt u barbera, który potrafi jednorazowo zaopiekować się brodą, ważna jest codzienna pielęgnacja. Jednym z pomocnych akcesoriów jest szczotka do brody. To podstawowe akcesorium sprawi, że broda będzie się prezentować nienagannie.

Oczyszczanie

Samo szczotkowanie brody niestety nie wystarczy. Należy brodę regularnie oczyszczać z kurzu, brudu, resztek kosmetyków. W przeciwnym razie wszelkie zanieczyszczenia zaczną zatykać pory, przez co skóra nie będzie mogła oddychać i stanie się sucha. Co za tym idzie, kondycja włosów także spadnie i mogą nawet zacząć wypadać. Dlatego tak ważne jest oczyszczanie. Przy tym procesie najlepiej sprawdzą się mydła do brody – ważne, żeby to był specjalny preparat, nie zwykłe mydło, ani szampon do włosów. Włosy na brodzie różnią się od tych na głowie. Istnieją różne rodzaje mydła do brody, różnią się one głównie składem. Warto wybrać mydło adekwatne do brody. Tutaj dostępny jest ich duży wybór.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*