Life & Style

Czym kierować się w wyborze nart

Czym kierować się w wyborze nart
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając się na stok, kluczowe znaczenie mają oczywiście narty. Sprzęt do zjeżdżalnia powinien być dobrze dobrany, aby zapewnić nam przede wszystkim bezpieczeństwo, ale również przyjemność z jazdy. Wybór nart to zadanie, któremu warto poświęcić chwilę bardziej skupionej uwagi, rozważnie podejmując istotne dla nas decyzje. Będą one miały duże znaczenie na stoku. Na co zatem zwrócić uwagę i czym kierować podczas wyboru nart na zimę?

Wybór nart na stok

W wyborze nart powinniśmy kierować się trzema głównymi czynnikami, a więc swoimi umiejętnościami, wzrostem oraz wagą. To one decydują, jakie narty będą do nas pasować. Sprzętem o optymalnej długości są narty sięgające do poziomu naszego podbródka lub czoła. Narty powinny być stosunkowo szerokie, gdyż przeciwnym razie mielibyśmy do czynienia z nartami biegowymi. Wybierając narty warto kierować się tym, ile tak naprawdę jeździmy na nartach, jakie mamy doświadczenie i jaki styl jazdy preferujemy, a także jakie trasy wybieramy. Idealne narty muszą spełniać wszystkie wymagania tak, aby dostosować się jednocześnie do wszystkich wymienionych zagadnień. Po ich wyborze należy pamiętać również o dokładnym ustawieniu wiązań, co najlepiej zrobi za nas serwis nart. Wiązanie powinno być stabilne, aby mogło zapewnić nam bezpieczeństwo podczas jazdy.

Jeżeli nie chcemy decydować się od razu na zakup konkretnego modelu, możemy zdecydować się na wynajem nart, testując kilka opcji. Wówczas będziemy mieli pewność, że ostateczny wybór będzie naprawdę dobry i korzystny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*