Zainteresowania

Niezbędne wyposażenie do startu w triathlonie

Niezbędne wyposażenie do startu w triathlonie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Triathlon to sport składający się z trzech odrębnych konkurencji – pływania, jazdy na rowerze i biegania. Wymaga on przede wszystkim bardzo dobrego przygotowania fizycznego oraz psychicznego. Ogromne znaczenie ma tutaj również odpowiednio dobrany sprzęt, ponieważ w znacznym stopniu ułatwia wykonywanie poszczególnych aktywności. Wszelkie niezbędne elementy wyposażenia dla triathlonistów posiada w swojej bogatej ofercie m.in. ten sklep online: https://www.runshop.pl/pianki-do-triathlonu,c143.html.

Wieloelementowy zestaw to konieczność 

Triathlon obejmuje aż trzy dyscypliny sportu, w związku z czym wyposażenie niezbędne do jego uprawiania jest niezwykle różnorodne. Na etapie pływackim przydadzą nam się takie elementy, jak: obcisłe spodenki (ewentualnie pianka jednoczęściowa), specjalne okularki przeznaczone do pływania w wodach otwartych, czepek neoprenowy i buty neoprenowe (ale tylko wtedy, gdy woda jest wyjątkowo zimna), zatyczki no nosa oraz uszu, a także preparat przeciwko parowaniu szkieł i środek na ewentualne otarcia. Z kolei na etapie kolarskim nie obejdzie się bez dobrej klasy roweru i kasku, specjalnych butów, okularów przeciwsłonecznych, bidonu na wodę lub napój izotoniczny, pompki do kół, funkcjonalnego licznika i zestawu podstawowych narzędzi (dętka, klucze, łatki na opony itp.).

Etap biegowy wymaga natomiast posiadania przynajmniej dwóch par lekkich butów (jedne do rozgrzewki, drugie zaś na trasę), spodenek i koszulki termoaktywnej (w przypadku braku stroju triathlonowego), czapki z daszkiem i paska na numer startowy. Oprócz tego w chłodniejsze dni przyda się bielizna termoaktywna. Pozostałe zalecane elementy to pasek do pomiaru tętna, zegarek z GPS, krem do opalania, plastry na sutki oraz odżywki białkowo-węglowodanowe dla wzmocnienia organizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*