Zainteresowania

Własny dom, czy lokal – gdzie zorganizować imprezę rodzinną?

Własny dom, czy lokal – gdzie zorganizować imprezę rodzinną?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie jest najlepsze miejsce na imprezę rodzinną?

Często bardzo ciężko nam się zdecydować na to, gdzie zorganizować rodzinną imprezę. Postawić na dom, czy może jednak zrobić coś z większym przytupem i zarezerwować salę bankietową? W takim wypadku trzeba to dokładnie przemyśleć i przeanalizować wszystkie „za i przeciw”. Najczęściej w grę wchodzą nie tylko rozmiar domu, ale także pieniądze. Duża powierzchnia naszego miejsca zamieszkania oznacza duże możliwości – można urządzić świetną kameralną imprezę na własnych zasadach i nie martwić się narzuconym z góry w lokalu czasem przyjęcia, czy ewentualnymi zniszczeniami mienia. Ale czy jest to opłacalne?

Czas to pieniądz

Wiele osób uważa, że zorganizowanie imprezy w domu jest dużo lepszą opcją niż wynajęcie lokalu, ze względu na koszty rezerwacji. Często jednak zapominamy ile pracy należy włożyć w same przygotowania. Sprzątanie, dekorowanie, zakupienie i sporządzenie jedzenia, zastawienie stołu – to wszystko pochłonie niewiarygodną ilość czasu. Nie mówiąc już o ciągłej konieczności „usługiwania” gościom praktycznie przez cały czas. Często kończy się to tak, że sami gospodarze nie mają nawet czasu usiąść i celebrować wspólnie. W internecie możemy zobaczyć wiele ofert lokali, takich jak między innymi sala bankietowa Magnolia: http://www.magnolia-kruszyn.pl, które mogą pomóc nam w organizacji. Każdy na pewno znajdzie coś w takim przedziale cenowym, który go interesuje.

Atmosfera jest kluczem

Czynnikiem decydującym często będzie także cel naszej imprezy i to, w jakim tonie chcemy ją zorganizować – poważniejszym i bardziej eleganckim, czy luźnym i beztroskim. Wiele także zależy od naszych preferencji. Może warto popytać gości gdzie będą czuli się lepiej i co oni uważają na ten temat? We własnym domu raczej nic nas nie ogranicza i sami jesteśmy sobie szefami i organizatorami.  Każdy musi jednak zadać sobie pytanie, co jest dla niego najważniejsze – więcej zainwestowanego własnego czasu i pracy, ale pozostanie na swoim, czy spokój ducha i zostawienie trudu komuś innemu w kompletnie innym otoczeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*