Wszystko wokół domu

Podstawowe wyposażenie do inteligentnych domów

Podstawowe wyposażenie do inteligentnych domów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Inteligentny dom to obiekt wyposażony w wiele nowoczesnych technologii. Część z nich zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców, inne pozwalają sporo zaoszczędzić na energii, a jeszcze inne po prostu ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Przykładem urządzenia charakterystycznego dla smart domu jest choćby specjalne gniazdko, uruchamiane za pomocą aplikacji w smartfonie. Kupimy je w tym sklepie internetowym: https://smart4living.pl/20-inteligentne-gniazdka

Ogrzewanie i oświetlenie pod pełną kontrolą

Kluczowe wyposażenie domu inteligentnego pozwala sterować zarówno ogrzewaniem, jak i oświetleniem. W przypadku ogrzewania doskonale sprawdza się grzejnikowa głowica termostatyczna, automatycznie regulująca temperaturę w pomieszczeniach i informująca użytkownika o poziomie zużycia ciepła. Z kolei najlepszym rozwiązaniem w zakresie oświetlenia są specjalne świetliki i lampy sufitowe oraz podłogowe, pozwalające sterować natężeniem światła (przyciemnianie i rozjaśnianie), automatycznie je włączać i wyłączać oraz dokonywać precyzyjnego pomiaru poboru energii. Tego typu oprawy są zintegrowane z systemem przełączników ściennych i sterowane z poziomu smartfona (ewentualnie głosem).

Istotną rolę w smart domu odgrywa też system alarmowy, obejmujący czujniki ruchu (powiadamiają o wizycie nieproszonych gości podczas naszej nieobecności), a także czujniki dymu, gazu i zalania (informują o pożarze, ulatnianiu się zabójczego gazu czy zalaniu podłogi w łazience). Inne podstawowe rozwiązania to m.in: inteligentne gniazdka kontrolujące wszelkie podłączone sprzęty, automatyczne rolety oraz okna, garaż otwierany z poziomu aplikacji, kamery służące do monitorowania posesji z możliwością nagrywania obrazu po zmierzchu, a ponadto zamki w drzwiach otwierane specjalnym kodem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*