Wszystko wokół domu

Odgrzybianie klimatyzacji – na czym polega?

Odgrzybianie klimatyzacji – na czym polega?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odgrzybianie klimatyzacji to zabieg, który ma na celu wyeliminowanie zanieczyszczeń chemicznych i biologicznych, które mogą wystąpić w układzie klimatyzacji. Proces obejmuje wstrzykiwanie dymu do kanałów systemu klimatyzacji, który następnie krąży w systemie i filtruje zapachy.

Kiedy jest potrzebne?

Odgrzybianie klimatyzacji jest wymagane, gdy zachodzi potrzeba oczyszczenia urządzenia z wszelkich zanieczyszczeń chemicznych i biologicznych, które mogły powstać podczas eksploatacji urządzeń klimatyzacyjnych. Zabieg ten może być wykonany tylko przez uprawnioną firmę, zgodnie z instrukcją podaną przez producenta. Jeśli chcesz powierzyć to profesjonalistom, sprawdź stronę https://climapartner.pl/.

Najczęstszym powodem wykonywania zabiegu odgrzybiania klimatyzacji jest sytuacja, gdy urządzenie klimatyzacyjne było eksploatowane przez długi czas bez regularnego serwisowania. W takim przypadku możliwe jest, że wewnątrz układu znajdują się jakieś zanieczyszczenia, które mogą doprowadzić do problemów z prawidłową pracą klimatyzatora.

Na czym polega zabieg odgrzybiania klimatyzacji?

Pierwszym krokiem do wykonania zabiegu odgrzybiania klimatyzacji jest spuszczenie freonu z jednostki AC, co pozwoli nam zastąpić go specjalną mieszanką gazów, która zabije wszystkie biologiczne i chemiczne substancje obecne wewnątrz Twojego systemu. Wykonamy również dokładne czyszczenie wszystkich komponentów wewnątrz urządzenia, w tym wężownic, zaworu skraplacza i zaworu parownika, a także wszelkich innych komponentów, które uznamy za niezbędne podczas naszego zabiegu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*