Zainteresowania

Buty żeglarskie – czy są one konieczne?

Buty żeglarskie – czy są one konieczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Buty żeglarskie (znane również jako buty pokładowe, deck boots lub deckies) oraz kamizelka ratunkowa to dwa elementy, które każdy żeglarz powinien mieć na pokładzie.

Czy dostrzeżemy istotne różnice?

Ciekawie brzmiące buty żeglarskie zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie. Pełnią ważną funkcję, którą jest ochrona Twoich stóp przed nagrzewającą się powierzchnią pokładu i ostrymi przedmiotami, które na nim mogą się znaleźć. Warto dodać również, że charakteryzują się one trwałą warstwą antypoślizgową, co nie powinno specjalnie dziwić, bowiem na pokładzie bardzo łatwo można stracić równowagę.

Choć mogłoby się wydawać, że to tylko dmuchanie na zimne, w rzeczywistości do wypadków na pokładzie dochodzi bardzo często, a musimy mieć na uwadze, że za barierką nie czeka nas miękka trwa, jednak głębokie wody morza, lub nawet oceanu.

Tak naprawdę odzież ochronna – konieczna

Żeglarstwo to sport i jak to w przypadku wszystkich dyscyplin, wymagane są pewne elementy, które nie tylko usprawniają jego praktykowanie, ale również zapewniają bezpieczeństwo podczas treningów, czy zawodów.

Takim elementem są właśnie buty żeglarskie, które są równie istotne co ochronna kamizelka, czy pełna apteczka na pokładzie. Jeśli więc na poważnie myśli o tym, aby oddać się tej dyscyplinie, powinniśmy sporządzić listę zakupów i uzupełnić sprzęt, który jest nam niezbędny. Nabyć go możemy w internecie, ponieważ istnieje wiele sklepów online, dostarczających nie tylko elementów dla statków, ale również sprzedają akcesoria, których potrzebuje każdy żeglarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*