Wszystko wokół domu

Numer domu – w jakiej formie będzie się prezentował równie atrakcyjnie, jak sama posiadłość?

Numer domu – w jakiej formie będzie się prezentował równie atrakcyjnie, jak sama posiadłość?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy dom ma swój numer i trzeba go na nim umieścić. Zanim zaczniesz szukać dla siebie odpowiedniego modelu, musisz zastanowić się nad tym, jak ma się on prezentować. Co prawda nie jest to dekoracja, ale nie oznacza to, że ma się znaleźć byle gdzie i nie być dostosowany do reszty rezydencji. Na rynku znajdziesz masę propozycji, ale nie każda będzie pasowała do stylu twojego budynku.

Na co zwrócić uwagę przy mocowaniu numeru domu?

Numer powinien znajdować się w dobrze widocznym miejscu. Najpopularniejsze rozwiązanie to umieszczenie go tuż przy drzwiach, ale nie zawsze będziesz miał taką możliwość. Pamiętaj, że roślinność, którą dziś zasadziłeś, może się rozrosnąć i zasłonić niektóre części elewacji. Numery na dom muszą być przymocowane na ścianie, która będzie widoczna od ulicy. Jeśli boisz się, że mogą z czasem zostać czymś zasłonięte, możesz umieścić je też na bramie albo na skrzynce na listy. W ten sposób nikt szukający naszego adresu się nie pomyli.

Numery powinny być dostosowane do stylu rezydencji. Proste, czarne i metalowe liczby i litery doskonale sprawdzą się do domów nowoczesnych, o białych ścianach, utrzymanych w minimalistycznym stylu. To dziś najpopularniejsze rozwiązanie, nie tylko dlatego, że najłatwiej jest zdobyć. Są łatwe w utrzymaniu i nie brudzą się zbyt łatwo. Dla domów utrzymanych w stylistyce górskiej lepszym pomysłem będą numery wyrzeźbione w drewnie, ale one będą już bardziej problematyczne. Jeśli cenisz sobie praktyczne rozwiązania, zdecydowanie sięgnij po klasyczne, czarne i ogólnodostępne numery na dom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*