Biznes i reklama

Piece do pizzy – jak wybrać?

Piece do pizzy – jak wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowanie dobrej pizzy to nie lada sztuka. Jednak oprócz umiejętności wyrobienia idealnego ciasta, odpowiedniego dopasowania składników, niezwykle istotne jest to, z jakiego pieca do pizzy się korzysta. Jak wybrać doskonały piec do pizzy? Co powinien posiadać, jakie mieć elementy?

Odpowiednia wydajność

Decydując się na wybór odpowiedniego pieca do pizzy, koniecznie należy brać pod uwagę jego wydajność. Piec do pizzy jednopoziomowy, a może piec do pizzy dwupoziomowy? W zależności od przewidywanej wielkości sprzedaży dobrze jest wybrać najbardziej efektywne urządzenie. Równocześnie należy pamiętać również o wielkości pieca do pizzy. Standardowa pizza to średnica 30 cm, ale co w sytuacji, kiedy chce się przygotować większą? Dlatego ważne, by dobrać piec do pizzy o odpowiedniej średnicy, by można było robić różnej wielkości jedzenie.

Piec do pizzy na gaz, prąd czy opalany drewnem

Wybór źródła zasilania pieca do pizzy ma ogromne znaczenie. Decydując się na piece gazowe, można liczyć na mniejsze rachunki, czyli przygotowanie pizzy będzie generowało mniejsze koszty.

Piec do pizzy elektryczny jest tańszy w zakupie, ale później generuje wyższe koszty eksploatacji.

Ciekawym rozwiązaniem są piece opalane drewnem. Wymagają one jednak posiadania odpowiedniej instalacji, przystosowania lokalu do możliwości budowy takiego pieca.

Łatwość i bezpieczeństwo obsługi

Nie tylko piece do pizzy, ale również pozostałe urządzenia gastronomiczne muszą być bezpieczne oraz łatwe w obsłudze. W kuchni nietrudno o wypadek dlatego warto, aby każde urządzenie gastronomiczne posiadało odpowiednie systemy zabezpieczeń. Również obsługa tych urządzeń powinna być bardzo prosta, tak aby personel nie tracił zbędnego czasu na zabawę z obsługą sprzętu gastronomicznego.

Wysoka jakość urządzeń gastronomicznych

Piece do pizzy, inne urządzenia gastronomiczne muszą być odpowiedniej jakości. Warto sięgać po sprzęty najlepszych producentów, renomowanych firm. To gwarancja, że będą doskonałe działały przez długi czas. Mimo iż mogą być droższe od mniej znanych produkcji, to mimo wszystko, w dłuższej perspektywie czasu, ich zakup się zwróci. Nie ma przecież nic gorszego w pizzerii, niż niedziałający piec do pizzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*