Life & Style

Pizza – jakie ma wartości odżywcze?

Pizza – jakie ma wartości odżywcze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pizza to tradycyjne włoskie danie, które stało się popularne na całym świecie. Składa się z płaskiej rundy ciasta zwieńczonej sosem pomidorowym i serem. Istnieje wiele różnych odmian pizzy, w tym odmiany wegetariańskie i mięsne.

Pizza to jedzenie, które ma wysoką zawartość kalorii, tłuszczu i sodu. Może być świetnym źródłem błonnika, jeśli zdecydujesz się na pełnoziarnistą mąkę i niskotłuszczowy ser.

Oto wartości odżywcze niektórych popularnych dodatków do pizzy:

Pepperoni 

Jeden plasterek pizzy pepperoni zawiera 65 kalorii i 4 gramy tłuszczu. Porcja tej samej wielkości dostarcza również 3 gramy białka, które pomaga budować masę mięśniową.

Ananas

Ananas jest doskonałym źródłem witaminy C (ponad 100 procent dziennej wartości) i manganu (ponad 70 procent). Mangan pomaga metabolizować węglowodany, białko i tłuszcz w energię, którą twoje ciało może wykorzystać łatwiej niż te składniki odżywcze same w sobie.

Oliwki 

Oliwki zawierają około 9 kalorii na łyżkę stołową i około 1 grama tłuszczu na łyżkę stołową. Są również doskonałym źródłem błonnika, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu w krwiobiegu poprzez zmniejszenie wchłaniania cholesterolu ze źródeł pokarmowych w układzie pokarmowym.

Orzechy piniowe 

Orzechy sosnowe zawierają około 36 kalorii na uncję (około 30 orzechów), co czyni je jedną z najlepszych opcji orzechów o wysokiej gęstości kalorii, dostępnych obecnie w większości sklepów spożywczych lub na rynkach specjalnych. Są one również bogate w przeciwutleniacze.

Jeśli chcesz zjeść smaczną pizzę, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://hotel-wiosna.pl/restauracja1.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*