Zainteresowania

Podróż do Rosji – jak się do niej przygotować?

Podróż do Rosji – jak się do niej przygotować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rosja zapiera dech w piersiach. Warto więc przynajmniej raz w życiu odwiedzić to fascynujące państwo, posiadające zresztą rozmiary kontynentu. Podstawowymi destynacjami turystycznymi są wielkie miasta, takie jak Moskwa i Petersburg oraz połacie Syberii z jeziorem Bajkał na czele. Jest to zarazem kraj specyficzny – udając się tam trzeba choćby pobieżnie zapoznać się z jego kulturą, a także zaplanować podróż od strony organizacyjnej i formalnej.

Wielkie dystanse do pokonania

Zwiedzanie Rosji ze względu na ogromne odległości różni się znacznie od podróżowania po krajach europejskich, wymaga więc przemyślanego planowania. Bilety na słynną kolej transsyberyjską wyprzedają się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, podobnie zdarza się z lotami wewnętrznymi. Warto też brać pod uwagę wysokie koszty podróżowania między odległymi guberniami. Zwiedzanie wielomilionowych miast może również powodować trudności organizacyjne.

Wymóg wizowy

Wjazd do Rosji wiąże się ze spełnieniem szeregu wymogów. Posiadany paszport musi być ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy. Na podstawie obowiązujących przepisów osoba, która chce podróżować po terenie kraju musi posiadać wizę turystyczną na 30 dni. Można ją wyrobić samodzielnie, jednak w celu uniknięcia zbędnych komplikacji warto zlecić to zadanie wyspecjalizowanym pośrednikom, których można znaleźć choćby na stronie https://wizacenter.pl/wizy/rosja/. W takim wypadku na określony przed wyjazdem czas należy jedynie dostarczyć wniosek i dokumenty, a całą resztę działań wykonuje już firma świadcząca usługę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*