Life & Style

Pościele z jakich materiałów są najprzyjemniejsze w użytkowaniu?

Pościele z jakich materiałów są najprzyjemniejsze w użytkowaniu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć najczęściej mówi się o zaletach specjalistycznych kołder i poduszek, to wcale nie one są najbliżej skóry podczas codziennego nocnego wypoczynku. To pościel ociera się o nasze ciało – jej strukturę i ciepło odczuwamy w pierwszej kolejności, gdy kładziemy się do łóżka. Jakie materiały są zatem najprzyjemniejsze i potrafią zadbać o nasze słodkie sny?

Nie tylko bawełna

Bawełna jest niekwestionowaną królową tkanin pościelowych. Ten stan rzeczy nie utrzymuje się jednak bez powodu – flanela, która jest jedną z odmian bawełny, charakteryzuje się bardzo przyjemną, ciepłą i wręcz „pluszową” fakturą. Polubią ją zwłaszcza ci, którym wiecznie zimno, ponieważ zapewnia dodatkową porcję ciepła w nocy.

Bawełna satynowa to z kolei propozycja dla tych, którzy są miłośnikami bardziej gładkich i śliskich materiałów – na tym polu satyna może stawać w szranki nawet z jedwabiem. A skoro już o jedwabiu mowa, to on też jest niezwykle miły w dotyku, a w dodatku bezpieczny nawet dla alergików.

Wełna uchodzi za materiał gryzący i nieprzyjemny, jednak istnieją jej odmiany, które zachowują wszystkie typowe właściwości, a przy okazji są łagodne dla skóry. Warto wspomnieć również o kaszmirze – jest niezwykle lekki i puszysty, a także o wełnie pochodzącej z alpaki. Tym, którzy wolą klasyczne alternatywy, można polecić pościel z kory. Duży wybór takich zestawów można znaleźć na: https://nyks.pl/posciel/kora/200×220. Sklep internetowy Nyks gwarantuje konkurencyjne ceny, a także to, że wszystkie produkty są w 100% bezpieczne i naturalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*