Zdrowe ciało

Rehabilitacja – jakie są rodzaje?

Rehabilitacja – jakie są rodzaje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja jest bardzo ważną częścią procesu leczenia. Podczas rehabilitacji otrzymasz narzędzia i umiejętności, które pomogą Ci prowadzić pełne i aktywne życie.

Rehabilitacja może być prowadzona na wiele różnych sposobów. Może ona obejmować terapię fizyczną (PT), terapię zajęciową (OT), terapię mowy lub terapię poznawczo-behawioralną (CBT).

Terapia fizyczna (PT) 

Polega na tym, że lekarz może zalecić ćwiczenia, rozciąganie i inne czynności, które mogą pomóc w usprawnieniu ruchu. Jest to szczególnie pomocne, jeśli miałeś uraz lub operację, która wpływa na twoją mobilność.

Terapia zajęciowa (OT) 

Skupia się na poprawieniu umiejętności życia codziennego, takich jak gotowanie lub sprzątanie wokół domu. Są to często rzeczy, które wykonuje się codziennie, ale których nie było się w stanie zrobić przed udarem. Ten rodzaj terapii pomaga ludziom odzyskać niezależność w życiu codziennym poprzez uczenie ich nowych umiejętności i technik wykonywania czynności, których nie byli w stanie wykonać przed udarem.

Terapia mowy 

Pomaga w kwestiach komunikacyjnych, takich jak rozumienie języka, wyraźne mówienie, bezpieczne połykanie i radzenie sobie z emocjami związanymi z problemami z mową związanymi z udarem. Pomaga również pacjentom z problemami z połykaniem, które mogą pojawić się po udarze, ucząc ich, jak bezpiecznie przełykać ponownie po problemach z połykaniem pokarmu.

Jeśli chcesz skorzystać z usług specjalisty, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: http://agnieszkaurbaniak.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*