Life & Style

Rodzaje ekspresów do kawy

Rodzaje ekspresów do kawy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rodzajów ekspresów do kawy, jedna mają wiele dostępnych funkcji, inne są mniej skomplikowane. Oto najpopularniejsze ekspresy do kawy:

Ekspres do kawy przelewowy

Taki ekspres był niegdyś bardzo popularny, składa się on z pojemnika na filtr i pojemnika na wodę. Możemy do niego zakupić filtr jednorazowy lub wielokrotnego użytku. Wsypuje się do niego tylko kawę mieloną, przy jego pomocy zrobimy kawę czarną. Napój spływa do specjalnego zbiornika ze szkła, a filtr zatrzymuje fusy. Jedno parzenie, może dać nam nawet kilkanaście porcji kawy, za taki ekspres musimy zapłacić około 100 złotych.

Kawiarka

 

Można ją dostać na rynku pod postacią urządzenia elektrycznego, lub takiego do stosowania na kuchence. Jej zadaniem jest przyrządzania espresso. Taka kawiarka korzysta z pary wodnej, w celu zaparzenia kawy. Jedno parzenie, da nam do 6 porcji espresso, cenę jaką musimy zapłacić za takie urządzenie, to od 50 do 300 złotych.

Ekspres kolbowy

Posiada kolbę z rączką, w której wsypuje się kawę mieloną. Kawa parzona jest pod ciśnieniem i trafia od razu do kubka, wylewając się z otworów w kolbie. Jego cena waha się, od 200 do 1500 złotych.

Ekspres kombinowany

Powstał z połączenia ekspresu kolbowego i przelewowego.

Ekspres automatyczny

To jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń, do parzenia kawy. Dzięki niemu, możemy przygotować kawę, o cudownym aromacie i pysznym smaku. Kawa zrobiona przy jego użyciu jest najlepsza. Na rynku znajdziesz dużo ofert, na przykład marki jura ekspres do kawy. Ten oraz saeco ekspres do kawy, to w pełni profesjonalne urządzenia, które przygotują Ci wyśmienitą kawę.

Ekspres kapsułkowy

Przy jednym skorzystaniu z ekspresu kapsułkowego, przyrządzimy tylko jedną porcję napoju. Jego cena wyniesie nas od 250 złotych. Do niego musimy także dokupować kapsułki, których koszt wynosi przeciętnie około dwóch złotych za sztukę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*