Life & Style

Ruszamy na wakacje – pamiętajmy o ekwipunku!

Ruszamy na wakacje – pamiętajmy o ekwipunku!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacyjne plany urlopowe u większości osób wywołują rumieńce na twarzy, ponieważ nie mogą się oni doczekać wypoczynku na egzotycznej plaży i zwiedzania atrakcyjnych miejsc, Niestety z zagranicznym wyjazdem wiąże się konieczność skompletowania całego ekwipunku, co dla sporej grupy ludzi stanowi nie lada wyzwanie. Z całą pewnością podstawą jest pojemna torba podróżna, którą można kupić m.in. w tym sklepie internetowym: https://gala24.pl/pol_m_TORBY_Torby-podrozne_Torby-podrozne-do-samolotu-715.html. Pozostałe elementy urlopowego wyposażenia zostaną wymienione poniżej.

Przydatne wskazówki dla urlopowiczów

Pakując się na wakacyjny wyjazd musimy mieć świadomość, że nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć, co nam się faktycznie przyda z dala od domu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zabrać ze sobą wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Podstawowa zasada głosi, że koniecznie trzeba sporządzić zarówno listę rzeczy niezbędnych, jak i tych mniej potrzebnych. W ten sposób łatwiej dokonamy ostatecznego wyboru, rezygnując przede wszystkim z niektórych pozycji znajdujących się na tej drugiej. A oto krótkie zestawienie obowiązkowych elementów ekwipunku:

  • ubrania – powinny zostać dobrane do pogody panującej w danym miejscu (zabierzmy i odzież zwiewną, i nieco cieplejszą); nie można zapomnieć o bieliźnie i skarpetkach na zmianę, a także wygodnych butach (np. sandały, klapki, adidasy)
  • kosmetyki – m.in. dezodorant lub perfumy, żel pod prysznic, szampon do włosów, pasta do zębów i szczoteczka, produkty do makijażu i demakijażu (kobiety), przybory i specyfiki do golenia (mężczyźni)
  • apteczka – wyposażona w wodę utlenioną, plastry opatrunkowe, tabletki przeciwbólowe, cążki do paznokci, spray na insekty itp.
  • dokumenty oraz pieniądze – do ich przechowywania idealnie nadają się portfele damskie puccini oraz ich męskie odpowiedniki
  • sprzęty elektroniczne (m.in. smartfon i aparat) oraz ładowarki
  • ręczniki na plażę
  • przewodniki turystyczne

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*