Life & Style

Skup samochodów – jakie pojazdy można tam sprzedać?

Skup samochodów – jakie pojazdy można tam sprzedać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chcemy pozbyć się starego samochodu, a nie mamy ochoty długo czekać, to najlepszym wyjściem wydaje się skorzystanie z oferty skupu aut używanych. Nie znaczy to jednak, że tego typu punkty przyjmują jedynie auta w takim stanie. Można tam również sprzedać auto nowe, bądź w zupełnie tragicznej kondycji. Sprawdzamy jakie auta przyjmują skupy.

Bez przeglądu i OC

Stary samochód, jeżeli jest niesprawny, często pozostawiony jest na parkingu przez długi czas. W tym okresie zazwyczaj upływa termin przeglądu technicznego, niektórzy nie opłacają nawet obowiązkowego OC. Jeśli jednak podpisujemy umowę ze skupem aut w Szczecinie, nie będzie to miało żadnego znaczenia. Przyjmowane są nawet te auta, które przez kilka lat stały pod przysłowiowym płotem i niszczały. Musimy jednak pamiętać, że koszt polisy OC trzeba będzie i tak pokryć, do dnia gdy skup przyjmie nasze auto i wystawi dokument umożliwiający jego wyrejestrowanie w wydziale komunikacji urzędu miasta.

Nowe i niezniszczone

Skupy kojarzą nam się przede wszystkim ze starymi i zdezelowanymi autami. Można jednak sprzedać tam również auto względnie nowe i w dobrej kondycji. Zostaną one poddane niewielkiej renowacji i naprawie newralgicznych usterek, a następnie odsprzedane z zyskiem. Właśnie z tego między innymi utrzymują się firmy skupujące auta. Stąd przyjmowanie nie tylko starych i zniszczonych samochodów, ale również takich w dobrym stanie. Jeżeli więc chcemy łatwo i szybko pozbyć się pojazdu, a także otrzymać rozsądne pieniądze, warto odprowadzić go na skup pojazdów używanych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*