Budowlanka

Śruby – ich rodzaje i zastosowanie

Śruby – ich rodzaje i zastosowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przemyśle i budownictwie wykorzystuje się powszechnie rozmaite, drobne elementy złączne. Służą one przede wszystkim do trwałego zespalania różnych konstrukcji, takich jak choćby maszyny, obiekty budowlane czy meble. Najbardziej popularne są śruby, które wykonuje się ze stali nierdzewnej, a nierzadko też pokrywa warstwą ocynku galwanicznego, elektrolicznego albo ogniowego dla zwiększenia wytrzymałości. W tej kategorii warto wyróżnić np. wyjątkowo łatwe w montażu modele imbusowe-ampulowe. Można je zamówić na https://www.kristal.net.pl/produkty/sruby-imbusowe-ampulowe/45.

Wytrzymałość i uniwersalność to kluczowe zalety

Śruby dostępne na rynku są zróżnicowane zarówno pod względem rozmiaru, jak i rodzaju łba oraz zakończenia. Ich ogromnym atutem jest przede wszystkim duża odporność na niekorzystne czynniki pogodowe i korozję, ale też możliwość zastosowania w licznych gałęziach przemysłu – np. motoryzacji, górnictwie oraz branży budowlanej. Najczęściej wykorzystuje się modele z łbem sześciokątnym, które są przeznaczone do zespalania wszelkich konstrukcji narażonych na spore obciążenia (np. maszyn przemysłowych). Drugi popularny rodzaj to śruba calowa, idealnie wręcz nadająca się do systemów hydraulicznych.

Oprócz tego warto z pewnością wyróżnić wersję oczkową (przystosowaną do przyczepienia liny lub siatki), z łbem stożkowym (dedykowaną przedmiotom, gdzie element złączny nie powinien wystawać nad płaszczyznę), motylkową (używaną w miejscach o dużej częstotliwości przykręcenia oraz odkręcania), a także z łbem grzybkowym, młoteczkowym, radełkowym i kulistym. Dodajmy, że niekiedy zamiast klasycznych śrub stosuje się specjalne wpusty pryzmatyczne pozbawione łba. Kupimy je w tym profesjonalnym sklepie: https://www.kristal.net.pl/produkty/wpusty-pryzmatyczne/222.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*