Zainteresowania

Zajęcia plastyczne nie tylko dla dzieci

Zajęcia plastyczne nie tylko dla dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Widząc, że nasze dziecko przejawia zdolności plastyczne, powinniśmy zapisać je na zajęcia o profilu dopasowanym do talentu. W ten sposób poszerzymy horyzonty naszej pociechy i damy jej możliwość zapoznania się nowymi dziedzinami, które być może staną się impulsem do dalszego rozwoju. Jeśli jednak sami lubimy prace manualne, nic nie stoi na przeszkodzie, by w domowym zaciszu poeksperymentować z różnymi technikami. Bardzo modne w ostatnim czasie stało się tworzenie efektownych kartek z życzeniami. Do tego celu będzie nam potrzebny specjalny papier do scrapbookingu, ostry nożyk, nożyczki oraz sprawne dłonie. Dzięki filmikom internetowym zapoznamy się z podstawami tej techniki.

Malowanie, wycinanie i przyklejanie

Poza scrapbookingiem, od lat dużym zainteresowaniem cieszy się decoupage. To metoda pozwalająca ozdabiać różnego rodzaju przedmioty, takie jak pudełka, wieszaki, wazony oraz wiele innych. Dzięki odpowiednio dobranym klejom, obrazkom, naklejkom stworzymy niepowtarzalne, eklektyczne akcesoria do codziennego użytku, które doskonale sprawdzą się jako prezent.

Dla bardziej zaawansowanych amatorów zajęć plastycznych dobrym pomysłem będzie wykorzystanie foremek, które zajdziemy na https://studio75.pl/Foremki-silikonowe-do-odlewow-c697. Umożliwią nam one na nadanie ciekawszych i bardziej przestrzennych form naszym dziełom i zdadzą egzamin zarówno w przypadku decoupage, jak i scrapbookingu. Tak kreatywne zajęcia wykonywane samodzielnie lub w towarzystwie naszych dzieci dadzą nam dużo satysfakcji i pozwolą odpocząć od pędzącej codzienności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*