Life & Style

Trening umiejętności społecznych dla dzieci – czy warto wysłać na niego nasze dziecko?

Trening umiejętności społecznych dla dzieci – czy warto wysłać na niego nasze dziecko?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trening umiejętności społecznych dla dzieci – czy warto wysłać na niego nasze dziecko?

Trening umiejętności społecznych dla dzieci to specjalny rodzaj terapii, który pomaga dzieciom rozwijać umiejętności społeczne i komunikacyjne. Stosuje się go u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD), trudnościami w uczeniu się, a także innymi zaburzeniami.

Czym są umiejętności społeczne?

Umiejętności społeczne to zachowania, których używamy do komunikacji z innymi, w tym takie rzeczy jak kontakt wzrokowy, zadawanie pytań, słuchanie, przepraszanie lub komplementowanie kogoś. Te umiejętności pomagają nam lepiej dogadywać się z innymi i łatwiej nawiązywać przyjaźnie.

Co daje trening umiejętności społecznych?

Trening umiejętności społecznych pomaga dzieciom nauczyć się, jak w odpowiedni sposób wchodzić w interakcje z innymi, poprzez uczenie ich podstawowych elementów interakcji społecznej: zasad zaangażowania, które umożliwiają nam udane relacje z innymi. Na taki trening umiejętności społecznych dla naszego dziecka można zapisać się wchodząc przykładowo na stronę http://puer-zawiercie.pl/.

Według Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego (NIMH), trening umiejętności społecznych może być bardzo korzystny dla dzieci, które mają problemy z komunikacją z innymi ludźmi lub właściwą interakcją w sytuacjach społecznych. Na przykład dzieci mogą mieć problemy z nawiązywaniem przyjaźni, ponieważ nie wiedzą, jak i kiedy zaprosić kogoś do siebie, mogą nie rozumieć, jak zainicjować rozmowę lub nie wiedzieć, jak zareagować, gdy ktoś inny rozpocznie z nimi rozmowę – co może sprawić, że poczują się zaniepokojone przebywaniem wśród innych dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*