Biznes i reklama

W jaki sposób należy oszacować wysokość strat odniesionych w wyniku wypadku samochodowego?

W jaki sposób należy oszacować wysokość strat odniesionych w wyniku wypadku samochodowego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysokość strat poniesionych w wypadku jest zazwyczaj szacowana na podstawie rachunków medycznych poszkodowanego, utraconych zarobków i innych wydatków.

Rachunki medyczne

Rachunki medyczne są łatwe do określenia, ponieważ są one przedkładane firmom ubezpieczeniowym lub bezpośrednio stronie poszkodowanej. Rachunki te będą zawierały wszystkie wydatki medyczne poniesione od czasu urazu do momentu rozstrzygnięcia sprawy sądowej, w tym operacje, recepty i wszelkie terapie fizyczne potrzebne po wypadku.

Utracone zarobki

Utracone zarobki są również łatwe do określenia, ponieważ są one składane do firm ubezpieczeniowych lub bezpośrednio do strony poszkodowanej. Te utracone zarobki będą obejmować wszelkie dni wolne od pracy, które zostały podjęte w wyniku wypadku samochodowego i wszelkie przyszłe oczekiwane straty dochodów z powodu trwających urazów spowodowanych przez wypadek.

Uszkodzony samochód 

W większości przypadków potrzebna będzie ocena wartości pojazdu przed wypadkiem. Można to uzyskać od prywatnego ubezpieczyciela lub rzeczoznawcy, do których należy między podany przedstawiciel na rynku https://euroexpert.szczecin.pl/rzeczoznawca-samochodowy/. Rzeczoznawca zazwyczaj wykorzystuje swoje doświadczenie, aby określić, ile pojazd powinien kosztować nowy i odlicza amortyzację na podstawie przebiegu i wieku, aby określić, ile kosztowałaby wymiana samochodu na taki sam. Ta liczba jest nazywana „utratą wartości”.

Jeśli Twój samochód został uszkodzony w sposób uniemożliwiający naprawę lub został skasowany, wówczas możesz uzyskać szacunkowy koszt wymiany na nowy. 

Inne wydatki

Inne wydatki mogą być trudniejsze do określenia, ponieważ często wymagają dokumentacji takiej jak paragony i wyciągi z kart kredytowych, które mogą być trudne do uzyskania przez firmę ubezpieczeniową, chyba że ma ona powody by sądzić, że podczas tych zakupów popełniono oszustwo (na przykład, jeśli kupiłeś drogi nowy telewizor zaraz po wypadku samochodowym). Wydatki te obejmują takie rzeczy jak opłaty za taksówkę, nowe ubrania lub nawet zakupy spożywcze, jeśli nie byli Państwo w stanie zrobić zakupów z powodu obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*