Life & Style

Wiązanka pogrzebowa – z czego się składa?

Wiązanka pogrzebowa – z czego się składa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękna tradycja

Bukiety pogrzebowe to sposób na złożenie kondolencji rodzinie zmarłego. Jest to również sposób na upamiętnienie zmarłego.

Bukiety pogrzebowe wykorzystywane są na wszystkich rodzajach pogrzebów – religijnych, świeckich i humanistycznych. Mogą być używane do zaznaczenia końca życia, ale także do świętowania jego początku.

Ogólnie rzecz biorąc, kwiaty pogrzebowe występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, kolorach i fakturach. Istnieją jednak pewne zasady, którymi należy się kierować przy ich wyborze:

Rozmiar

Bukiet pogrzebowy nie powinien być zbyt duży, ponieważ trudno będzie się z nim poruszać osobom z otoczenia. Z drugiej strony, nie powinien być zbyt mały, ponieważ nie wyrazi twoich kondolencji tak dobrze, jak to możliwe, jeśli będzie zbyt mały lub nieznacznie wyglądający.

Kolor

Lepiej nie używać białych kwiatów na pogrzebie, ponieważ symbolizują one śmierć i smutek, co czyni je nieodpowiednimi na tę okazję; istnieją jednak pewne wyjątki, takie jak białe lilie, które symbolizują czystość i niewinność lub białe róże, które symbolizują pokój i miłość.

Kwiaty, bukiety i wiązanki na każdą okazję znajdziesz na stronie internetowej: https://flowerstory.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*