Life & Style

Wszystko, co trzeba wiedzieć o koloryzacji włosów

Wszystko, co trzeba wiedzieć o koloryzacji włosów

Źródło: Andrea Piacquadio/Pexels

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chodzi o koloryzację włosów, można ją podzielić na dwie zasadniczo różne kategorie. Pierwsza dotyczy farbowania włosów na inny kolor lub ich przyciemniania, do czego są wykorzystywane farby, a druga opiera się na rozjaśnianiu już posiadanego koloru, co można zrobić za pomocą rozjaśniacza. Obydwa te preparaty różnią się nieco od siebie i w inny sposób się je stosuje, o czym warto wiedzieć, zanim ktoś zabierze się za zmianę koloru włosów. Źle przeprowadzona koloryzacja może bowiem negatywnie wpłynąć na kondycję włosów i ich wygląd.

Jak zabrać się do zmiany koloru?

W obydwu przypadkach warto postępować zgodnie z instrukcją obecną na opakowaniu, co pomoże uniknąć późniejszych kłopotów. Dlatego powinniśmy się z nią zapoznać jeszcze przed mieszaniem farb do włosów lub przygotowaniem rozjaśniacza. Jeśli znowu chodzi o o te pierwsze, to należy ściśle przestrzegać wyznaczonego okresu koloryzacji, bowiem w innym wypadku preparat jest w stanie uszkodzić włosy. Warto też nakładać kolor od czubka głowy do końcówek, bowiem końcówki dużo szybciej łapią kolor.

W przypadku rozjaśniaczy trzeba przede wszystkim dobrać odpowiedni do koloru – im jest ciemniejszy, tym mocniejszy rozjaśniacz się przyda. W zależności od tego powinno się również przygotowywać odpowiednie stężenie oksydantu, czyli specyfiku odpowiadającego za rozjaśnianie. Warto wiedzieć, że ten zabieg lepiej przeprowadzać na kilka etapów, żeby nie uszkodzić włosów. Najlepsze rozjaśniacze można znaleźć pod adresem http://www.ivasklep.pl/82-rozjasniacze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*