Chodzenie po górach to coraz bardziej popularna forma aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Aby jednak wspinaczka była bezpieczna i przyjemna, należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Chyba najważniejszym jego elementem jest odpowiednie obuwie.

Jakie cechy powinny mieć buty trekkingowe?

Buty przeznaczone do górskiej wspinaczki powinny być przede wszystkim wytrzymałe, aby mogły służyć przez długie lata i nie zawiodły użytkownika w różnych okolicznościach przyrody. Podeszwa powinna być odpowiednio wyprofilowana, aby uniemożliwiała ślizganie się. Dobrze, jeśli buty są również nieprzemakalne – zapewnią bezpieczeństwo i komfort nawet podczas deszczu czy na wilgotnym, grząskim podłożu. Dodatkowym atutem są także cholewki sięgające za kostkę – chronią stawy skokowe przed urazami. Ponadto buty do chodzenia po górach powinny być wygodne, aby użytkownik czuł się w nich komfortowo nawet po długich godzinach marszu. Ostatnim czynnikiem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest wygląd i design butów – dobrze, jeżeli są dobrane do stylu konkretnej osoby. Wtedy ich noszenie stanowi prawdziwą przyjemność.

Specjalistyczne buty trekkingowe dla kobiet i mężczyzn dostępne są w wielu sklepach sportowych. Przykładową propozycją tego typu obuwia są buty ALP Mate Mid damskie modele z tej serii na pewno przypadną do gustu. Wykonane są z materiałów wytrzymałych i przyjaznych dla skóry, są również wodoodporne. Ich dodatkowym atutem jest stylowy, nowoczesny design – są nie tylko funkcjonalne, ale również cieszą oko. Są zaprojektowane tak, by zapewniać wygodę w każdej sytuacji.