Technika

Zadbaj o wzrok swojego pracownika – jak najlepiej doświetlić warsztat pracy

Zadbaj o wzrok swojego pracownika – jak najlepiej doświetlić warsztat pracy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednie oświetlenie miejsca pracy jest niezwykle ważne dla wydajności pracowników oraz zdrowia ich oczu. Pracownik wykonujący obowiązki pracując manualnie lub przy komputerze, wymaga odpowiedniego oświetlenia, by móc precyzyjnie wywiązać się z powierzonych zadań. Pracodawcy powinni przykładać dużą wagę do tego, by dbać o wzrok swoich pracowników. W tym celu przyda się oprawa przemysłowa Broad LED oświetlająca duże przestrzenie, jak i prywatne oświetlenie stanowiska pracy każdego pracownika.

Oświetlenie stanowiska pracy

Informatyk – osoba wykonująca pracę przy komputerze, wymaga specjalnego oświetlenia, którego ofertę można sprawdzić na stronie https://ledkos.pl/. Żarówki powinny emitować światło o mocy co najmniej 500 lx., które ma być zbliżone do naturalnego. Najlepiej, by snop światła padał z góry, na klawiaturę lub blat biurka. Na wzrok dobrze wpływa także doświetlenie ściany za monitorem.

Pracownik produkcji – podczas pracy na produkcji wymagane jest wykonywanie różnego rodzaju zadań manualnych, które często wymagają precyzji. Z tego powodu ważne jest doświetlenie całej hali przy pomocy opraw przemysłowych. Optymalnym jest, by jasnożółte światło padało na stoły warsztatowe z boku.

Mechanik – nieco innego rodzaju światła wymaga mechanik, który zajmuje się naprawą niewielkich podzespołów. Przedstawiciele takiego zawodu potrzebują światła ogólnego, ale jednocześnie muszą dodatkowo doświetlać swój warsztat. Dostateczną ilość światła zapewnią oprawy, które oferują użytkownikowi bardzo dużą moc świecenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*