Biznes i reklama

Zalety korzystania z telefonów typu VoIP

Zalety korzystania z telefonów typu VoIP
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Standardowe telefony odchodzą powoli do lamusa – wypierane bezlitośnie przez urządzenia mobilne. Praktycznie każdy z nas korzysta z telefonu komórkowego czy też smartfona, który potrafi o wiele więcej, niż tylko wykonywać połączenia. Okazuje się jednak, że nierzadko ceny za rozmowy mogą być wysokie, zwłaszcza jeżeli często dzwonimy za granicę. Rozwiązaniem nie jest też montaż linii stacjonarnej, ponieważ tam również przy połączeniach zagranicznych mogą być naliczane wysokie opłaty. Rozwiązaniem wydaje się być technologia VoIP.

Rozmowy przez Internet

Telefonia VoIP wykorzystuje, zamiast standardowej sieci telefonicznej – Internet. Stąd też angielskie rozwinięcie nazwy – Voice over Internet Protocol – czyli połączenia głosowe za pośrednictwem protokołu internetowego. Dzięki temu rozwiązaniu możemy obniżyć ceny połączeń, zwłaszcza zagranicznych, do absolutnego minimum. Natomiast połączenia krajowe nierzadko mogą być dostępne całkowicie za darmo, ograniczone jedynie limitem (sporym) bezpłatnych minut na dzień lub miesiąc.

Jak skorzystać z VoIP?

Na początku będziemy potrzebować odpowiedniego telefonu. Urządzenia VoIP znajdziemy na przykład w sklepie internetowym pod adresem https://www.voip24sklep.pl/TELEFONY/TELEFONY-VOIP. Można też użyć standardowego telefonu stacjonarnego – ale wtedy potrzebna jest specjalna bramka VoIP. Aparat lub wspomnianą bramkę (z telefonem tradycyjnym) podłączamy do routera. Następnie musimy wykupić pakiet u jednego z wielu usługodawców VoIP, którzy świadczą swoje usługi w sieci. Po skonfigurowaniu aparatu bądź bramki możemy już dzwonić, zarówno na numery wewnętrzne operatora VoIP, jak i na telefony stacjonarne czy komórki na całym świecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*