Life & Style

Butelka na wodę samodezynfekująca – na czym polega jej działanie?

Butelka na wodę samodezynfekująca – na czym polega jej działanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samo dezynfekująca butelka na wodę to jeden z najbardziej popularnych i przydatnych produktów na rynku. Wykorzystuje ona światło ultrafioletowe do zabijania bakterii i innych mikroorganizmów. Kiedy pijesz z niej, nie musisz się martwić o zarazki i bakterie.

Jak to działa?

Głównym elementem samo dezynfekującej butelki na wodę jest lampa UV, która emituje promienie ultrafioletowe (UV). Lampy UV są zwykle wykonane ze szkła kwarcowego, które okazało się być bardzo skuteczne w zabijaniu mikroorganizmów. Kiedy lampa UV jest włączona, emituje światło UV, które zabija zarazki w wodzie. Proces ten trwa około 20 minut po włączeniu i utrzymuje się przez 4 godziny. Możesz wykorzystać ten czas, aby napełnić butelkę wodą z kranu przed wyjściem na wycieczkę lub biwak.

Butelka samosterylizująca posiada również pewne dodatkowe elementy, takie jak bateria, płytka drukowana i port ładowania; nie są to jednak krytyczne części tego, jak działa to urządzenie, ponieważ nie wpływają na to, jak długo trwa zabijanie bakterii w wodzie przez lampę UV lub jak długo po włączeniu Twojego urządzenia, że jego proces dezynfekcji się zakończy.

Czy jest to bezpieczne?

FDA zatwierdziła tę technologię do stosowania na powierzchniach mających kontakt z żywnością, takich jak butelki i puszki, ale jeszcze nie do stosowania w wodzie pitnej. Pamiętaj, że choć mogą być bezpieczne dla Ciebie, urządzenia te nie zostały przetestowane na kobietach w ciąży lub dzieciach poniżej 6 roku życia, ponieważ ich układy odpornościowe wciąż się rozwijają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*