Technika

Co jest sprawdzenie podczas przeglądu technicznego auta?

Co jest sprawdzenie podczas przeglądu technicznego auta?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przegląd techniczny samochodu osobowego musi być wykonywany raz do roku. Gdy przychodzi jego termin, duża część kierowców wpada w panikę. Nie ukrywajmy, że stan techniczny wielu starszych aut nie jest najlepszy, a to z kolei powoduje, że mamy się czego obawiać. Dużo jest bowiem powodów, które mogą sprawić, że auto zostanie uziemione po przeglądzie. Sprawdźmy więc jak się przygotować do badania, by na pewno samochód je przeszedł.

Sprawdźmy stan auta przed przeglądem

Jeżeli chcemy pojechać na przegląd techniczny ze spokojem, sprawdźmy uprzednio stan samochodu sami, lub też zróbmy to w warsztacie samochodowym. Na przeglądzie sprawdzany będzie przede wszystkim stan hamulców, zawieszenia, układu kierowniczego, składu spalin i oświetlenia.

Zwróćmy na te wszystkie aspekty uwagę. Zwłaszcza, jeżeli nasz pojazd posiada zawieszenie pneumatyczne, powinniśmy sprawdzić, czy poduszki są prawidłowo napełniane, a przede wszystkim, czy nie uchodzi z nich powietrze w czasie postoju. Będzie to widać zwłaszcza wtedy, gdy samochód postoi parę dni nieużytkowany. Jeżeli zawieszenie „siądzie” i trzeba będzie kilku minut pracy silnika, by wróciło do właściwego poziomu, to znaczy, że poduszki są już nieszczelne.

Jeżeli zawieszenie pneumatyczne jest niesprawne, pociągnie to za sobą problemy z układem kierowniczym, co będzie tym bardziej problematyczne, jeśli chodzi o przejście przeglądu technicznego. By sprawdzić, ile będzie kosztowała naprawa, warto skorzystać z internetu i wyszukać na przykład pod hasłem „części zawieszenia pneumatyczne w Jeepie„, ponieważ to w tej marce najczęściej obecnie wykorzystywany jest ten system. Cennik powinien być więc miarodajny dla wszystkich aut, które taki rodzaj zawieszenia posiadają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*