Technika

Czy jeżdżenie autem z automatyczną skrzynią biegów jest łatwiejsze?

Czy jeżdżenie autem z automatyczną skrzynią biegów jest łatwiejsze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zwolennicy samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów podkreślają, że jazda takimi autami jest łatwiejsza. Wzrost popularności automatów zdaje się potwierdzać tę tezę. Warto jednak przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu i zapoznać się z faktami.

Wyższy komfort podróżowania

W nowoczesnych samochodach z automatyczną skrzynią biegów zmiana przełożeń odbywa się w sposób płynny i niemal niewyczuwalny dla kierowcy. To sprawia, że komfort jazdy takim pojazdem jest naprawdę wysoki. Do dyspozycji kierowcy są także różne tryby jazdy, zaczynając od ekonomicznego, na sportowym kończąc. Automat znakomicie sprawdza się także podczas powolnej jazdy w korkach. Dzięki niemu kierowca nie musi nieustannie korzystać z lewarka podczas przyspieszania i hamowania. 

Kosztowne błędy użytkowników

Chociaż jeżdżenie automatem jest bardziej komfortowe, dla niektórych kierowców może być trudniejsze. Użytkownikom zdarza się od czasu do czasu pomylić pedał hamulca i gazu. Powszechnie popełnianym błędem jest także ustawianie przekładni w pozycji P, podczas stania na światłach. Takie postępowanie może doprowadzić do uszkodzenia przekładni. Warto przy tym pamiętać, że naprawa automatycznych skrzyń biegów jest zdecydowanie droższa od skrzyń manualnych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*