Wszystko wokół domu

Instalacje antenowe z zastosowaniem multiswitchy – co warto wiedzieć?

Instalacje antenowe z zastosowaniem multiswitchy – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Instalacje antenowe są powszechne i używane w wielu różnych dziedzinach. Widujemy je przy domach i mieszkaniach, gdzie umożliwiają odbieranie telewizji satelitarnej. Służą też temu, by mieć dostęp do Internetu tam, gdzie nie docierają jego tradycyjni dostawcy. Są przydatne także w centrach ochrony, gdzie odbywa się stały monitoring wielu różnych placówek z jednego centralnego biura, które pełni funkcję centrum dowodzenia ochroniarzami pracującymi w terenie. Ich zastosowanie jest bardzo uniwersalne, szczególnie dzięki zastosowaniu multiswitchy.

Co to takiego?

To urządzenie posiadające wejścia i wyjścia, dzięki którym można połączyć się z konkretną anteną satelitarną i przekierować dane do konkretnych urządzeń lub abonentów. Multiswitch sat działa zatem jak rozdzielnica, wysyłając wiązki danych dokładnie tam, gdzie powinny się one znaleźć. Dobrym przykładem może być domowa instalacja satelitarna służąca oglądaniu telewizji. Dzięki zastosowaniu rozdzielnika, możliwe jest oglądanie programów telewizyjnych na kilku odbiornikach na raz, bez przejmowania się, że gdy zmienimy kanał, to zmieni się on także na telewizorze działającym u kogoś innego.

Multiswitch sat przydaje się także na terenie wszelkich inwestycji, gdzie potrzebujemy satelitarnego Internetu. Dzięki zastosowaniu go, możemy przesyłać dane wprost od nas do inwestora i innych zainteresowanych, a także możemy po prostu korzystać z Internetu na kilku różnych komputerach. Jest to szczególnie ważne np. na wiertniach i budowach, gdzie konieczny jest bardzo szybki przepływ danych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*